Hemen Sizde!

Hemen Sizde!

Ürün İadesi

TESLİMAT VE İADE BİLGİLERİ

Teslimat

Kargo ve teslimat masrafları ALICI'ya aittir. Ürün bedeline dahil değildir. SATICI, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI'ya aittir. Teslimat , ürün ağırlığına, miktarına, boyutlarına bağlı olarak anlaşmalı kargo şirketleri veya nakliyat firmalarıyla ALICI'nın yukarıda belirtilen 'Ürün Teslimat Adresi'ne teslim edilecektir.

Mal / hizmetin teslimi ALICI'nın talep ettiği adreste kendisine yapılır. Kendisinden başka birine ve de kendi adresinden başka bir adrese teslimat yapılmasını isterse, bu talebi doğrultusunda teslimat yapılır. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. Teslim anında ALICI'nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Firmamıza iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

Sipariş konusu mal/hizmetin teslimatı için mesafeli satış sözleşmesinin imzalı bir nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilirse, SATICI mal / hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

ALICI'nın siparişinde birden fazla ürün bulunduğu durumlarda SATICI tarafından gönderimler parçalı olarak yapılabilmektedir. ALICI Ürün’ün kargo görevlisi tarafından teslimi sırasında Ürün sayısı ile SATICI tarafından düzenlenen faturada belirtilen ürün sayısının aynı olduğunu kontrol etmekle yükümlüdür. Parçalı her gönderim için SATICI tarafından ayrı fatura düzenlenmektedir. Faturada belirtilen adette ve miktarda ürünler pakette bulunmadığı ya da eksik bulunduğu takdirde ALICI kargo görevlisinden tutanak tutmasını istemekle yükümlüdür. Aksi halde faturada yer alan adette Ürünlerin SATICI tarafından ALICI’ya tam ve eksiksiz teslim edildiği ve ALICI tarafından Ürünlerin tam ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilecektir.

Tüketici teslim almadan önce ürünlerin muayenesini yapmalı, ayıplı ve hasarlı malı kargo firması yetkilisinden teslim almamalıdır. ALICI kargodan teslim alınan ürünün sağlam ve hasarsız olduğunu kabul eder.

 

İADE

Tüketicinin korunması hakkındaki kanun'a göre “Tüketici: Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi”yi ifade eder. Kanunen cayma  hakkı tüketiciye tanınmış bir hak olup ticari veya mesleki amaçlı kurulu bireysel ve kurumsal şirketler, tüzel kişiler Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'a göre tüketici vasfında olmayacağından bu haktan yararlanmaları mümkün değildir.

Bu şirketlerde ürünlerin iadesi ancak SATICI FİRMANIN İADE ONAYI VERMESİ SONRASINDA iade faturasının kesilerek teslimi ile mümkün olmaktadır.

SATICI'nın iade onayı verdiği durumlarda nakliye bedeli iadeyi yapacak olan ALICI'ya aittir

İade hakkının kullanılması için 7 günlük süre içinde SATICI'ya faks veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış, zarar görmemiş ve satışa uygun olması şarttır. Telefon yolu ile cayma bildirimi yapılması mümkün değildir. Bu hakkın kullanılması halinde;

a) 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise) iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir

b) 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. İade edilecek ürünlerin SATICI'ya ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

Ürün SATICI'ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI'ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da (muhasebe kayıtlarımızda tutarlılığı sağlamak amacıyla) iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte ya da en geç ürünün gönderilmesinden itibaren 5 gün içerisinde SATICI'ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI'ya geri gönderilecektir.

İade hakkı kullanımı çerçevesinde yapılacak bildirimler için info@cnrexport.com adresine eposta gönderilmelidir. Yazmış olduğunuz bildirim mailine sipariş numaranızı mutlaka yazmalısınız. Sipariş numarasını belirtmediğiniz/yazmadığınız bildirimler geçersiz sayılacaktır.

ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI kusur oranında SATICI'nın zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.

SATICI cayma bildiriminin ön bilgilendirme ve sözleşme niteliğindeki işbu metinde kararlaştırılan usuller ile yapılması halinde cayma hakkı kullanımı için gerekli işlemleri yapmayı taahhüt eder.

 

Bize Ulaşın